Rowery elektryczne do wypożyczenia na Czerwonych Makach

fot. Krzysztof Kalinowski
Od 5 maja ponownie można wypożyczać rowery elektryczne w ramach pilotażowego systemu Park-e-Bike w obrębie stacji zlokalizowanej na terenie parkingu „P+R Czerwone Maki” - poinformował magistrat.
Pierwsza podstawowa zmiana w stosunku do roku ubiegłego dotyczy braku ciągłej obecności pracowników obsługi stacji. Użytkownicy mogą samodzielnie wypożyczać dostępne rowery przy użyciu aplikacji Freebike w godzinach otwarcia stacji (od 7 do 21 od poniedziałku do piątku).

- W tych godzinach stacja będzie czynna – tzn. bramka ogrodzenia stacji będzie otwarta i będzie można korzystać z udostępnionych rowerów. Przy czym, należy pamiętać, że wypożyczenia z zgodnie z regulaminem można dokonać do godz. 20  (zwrot do godz. 21) - wyjaśnia urząd miasta.

Rano i wieczorem pracownik obsługi realizujący serwis rowerów będzie zamykał ogrodzenie stacji, jak również dokonywał bieżącego serwisu rowerów, wymieniał baterie itp.

Co ważne, użytkownicy, którzy zarejestrowali się w ubiegłym roku, nie mogą na te same dane ponownie dokonać rejestracji – w razie takiej próby pojawi się komunikat o błędzie. Jeżeli nie pamiętają swojego PIN-u i loginu do systemu, mogą go jednak łatwo odzyskać. Na stronie internetowej park-e-bike.ztp.krakow.pl w zakładce „Zaloguj się” powinni wybrać opcję „Odzyskaj hasło”, a login i PIN zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w systemie Park-e-Bike.