Startują prace w Przylasku Rusieckim. Powstanie centrum rekreacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku nie skorzystamy z kąpieliska w Przylasku Rusieckim. Wkrótce teren wokół zbiornika nr 1 zostanie częściowo ogrodzony. Wszystko dlatego, że rozpoczynają się prace, które przyniosą tu bardzo dużą zmianę.

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim ma być częścią całego kompleksu przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku. Pojawią się tam między innymi hamaki, pomosty widokowe, plac zabaw i punkty widokowe.

Inwestorem jest Nowa Huta Przyszłości. Spółka poinformowała w środę o rozpoczęciu budowy. Teren został przekazany wykonawcy – firmie Krisbud z Trzebini, która za zagospodarowanie go dostanie 18 milionów złotych.

– Po zakończeniu prac wszyscy szukający miejsca wytchnienia będą mogli skorzystać z nowych budynków sanitarnych, ścieżek spacerowych i promenady. Przebudowany zostanie także wjazd do popularnego kąpieliska, a dzieci zyskają plac zabaw – wylicza Bartłomiej Grzankowski z Nowej Huty Przyszłości.

Zamknięte do wiosny

Wkrótce teren wokół zbiornika zostanie częściowo ogrodzony. – Ze względów bezpieczeństwa nie będzie można korzystać z południowo-zachodniej części zbiornika i jego otoczenia. Nadal możliwe będzie wędkowanie od strony północno-wschodniej, od strony ul. Karasiówka – tłumaczy przedstawiciel spółki.

W tym roku kąpielisko w Przylasku Rusieckim będzie więc zamknięte. Na pytania o to, dlaczego zdecydowano się na to akurat u progu wakacji, spółka tłumaczy, że zakres prac do wykonania jest bardzo duży. Gdyby kąpielisko nie byłoby zamknięte podczas tych wakacji, stałoby się tak podczas przyszłych.

Na terenie miasta czynne będzie więc tylko kąpielisko nad Bagrami. W niewielkiej odległości są też kąpieliska w Brzegach oraz w Kryspinowie. Zakrzówek, jako plac budowy, również pozostaje zamknięty – choć wiele osób i tak wchodzi tam pomimo zakazów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta