Sylwester 2016 w Krakowie bez fajerwerków

fot. LoveKraków.pl

Tym razem miasto nie organizuje imprezy sylwestrowej z żadną telewizją. W zamian za to, w trzech dzielnicach staną trzy sceny. Każda z nich będzie przedstawiała inny muzyczny klimat. Nie będzie również pokazu pirotechnicznego.

Rynek Główny, rynek Podgórski i scena przy Teatrze Ludowym – to punkty, w których będzie można bawić się w ostatnią noc roku. W trosce o psy, koty i inne zwierzęta, miasto zrezygnowało z pokazu pirotechnicznego. Sama formuła imprezy ma przypominać… prywatki.

Iluminacje i nietypowy duet

– Sylwester w Krakowie to w tym roku trzy sceny, które staną w trzech różnych dzielnicach. Dzięki temu wydarzenie będzie jeszcze bliżej mieszkańców – mówi prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. –  Jestem pewny, że nowa formuła, oparta o krakowskie prywatki w trzech krakowskich dzielnicach, przypadnie do gustu mieszkańcom.

Scena Główna stanie na Rynku Głównym, na wprost wylotu ulicy Szewskiej, na tle iluminowanych Sukiennic. Wystąpi na niej formacja XXANAXX. Ten duet w swoich kompozycjach stawia na nietypowe połączenia, a elektroniczne bity wzbogacone są fragmentami nagrań akustycznych instrumentów. Na Scenie Głównej wystąpi także Charlie, której selekcji płyt winylowych często można posłuchać w klubach Krakowa, Warszawy, Berlina i Paryża. Impreza na Rynku Głównym wystartuje nieco później niż zwykle, bo o godzinie 22.30.

Swingowe aranżacje i podgórska bitwa na utwory

Po raz pierwszy od wielu lat odbędzie się również impreza w Nowej Hucie. O 21.00 na scenie przy Teatrze Ludowym rozpoczną się przygotowania do przywitania Nowego Roku. Wystąpią DJ, wodzirej i zespół coverowy ViniBand, który zabierze publiczność w podróż przez przeboje minionych dekad w nowych, swingowych aranżacjach.

W namiocie na rynku Podgórskim Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, wspólnie z Michałem Wasilewskim, znanym jako dj Vasil, stoczą "bitwę na utwory", prezentując muzykę taneczno-rozrywkową. Przedstawią różnych artystów, rozmaite style muzyczne, jak i wszystkim dobrze znane i lubiane przeboje ostatnich pięćdziesięciu lat.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Tegoroczna impreza organizowana jest w myśl zasady Animal Friedly (przyjazne dla zwierząt). Jednak organizatorzy zapowiadają niespodzianki. Nie zabraknie wspólnego odliczania do północy.

Dokładny harmonogram Sylwestra w Krakowie można znaleźć www.sylwester.krakow.pl

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Podgórze Nowa Huta
comments powered by Disqus