Sylwester w Krakowie. Zamiast hucznych obchodów spacer śladem artystycznych instalacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bez zbiorowego świętowania i odliczania ostatnich sekund do północy. Ze względu na pandemię Sylwester w Krakowie będzie miał zupełnie inną formułę. Na początek KBF ogłosił konkurs na sylwestrową instalację artystyczną.

O tym, że ze względu na sytuację epidemiologiczną i kwestie bezpieczeństwa, masowych imprez i koncertów na miejskich placach podczas Sylwestra nie będzie, informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zamiast tego, KBF planuje zaprosić do współpracy artystów sztuk wizualnych.

Krakowianie zamiast na koncerty, będą mogli się wybrać na spacer śladem artystycznych instalacji, które pojawią się w różnych częściach miasta.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej formuły imprezy Krakowskie Biuro Festiwalowe ma przedstawić pod koniec listopada.

Konkurs dla krakowskich artystów

W związku z tym ogłosiło konkurs na sylwestrową instalację artystyczną. Udział mogą wziąć w nim wszyscy krakowscy artyści. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada. Dziesięć najlepszych pomysłów zostanie zaprezentowanych 31 grudnia na miejskich placach.

– Zachęcamy do udziału w konkursie „Nowy Rok, nowa sztuka, nowe media – przegląd instalacji audiowizualnych krakowskich artystów”. To okazja, by pokazać swoją pracę i uczynić ją symbolicznym gestem pożegnania starego roku lub powitania nowego. Chcemy w ten sposób wesprzeć lokalnych twórców sztuk audiowizualnych i zaprezentować ich dzieła większej publiczności – dodaje Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Każdy z dziesięciu laureatów otrzyma zgodnie z decyzją jury 10 tys. zł na realizację swojego pomysłu. Biorący udział w konkursie artyści muszą pamiętać, że wymiary konstrukcji nie mogą być wyższe niż pięć na pięć metrów. Jedna osoba lub firma może przesłać maksymalnie trzy projekty w oddzielnych zgłoszeniach. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie KBF.