Wodny plac zabaw będzie otwarty na Dzień Dziecka

W ubiegłym sezonie dzieci nie miały okazji skorzystać z gotowego już wodnego placu zabaw w parku Jordana. Zgodnie z zapowiedziami ZZM, tym razem ma być inaczej.

Prace przy budowie wodnego placu zabaw zakończyły się na początku ubiegłorocznych wakacji, ale ZZM nie zdecydował się na uruchomienie urządzeń. Argumentował to obawą o to, że w takim miejscu nie ma mowy o zachowaniu dystansu pomiędzy użytkownikami. Opinia Sanepidu co prawda nie nakazywała jednoznacznie, że takie place zabaw mają być zamknięte, ale na jej podstawie urzędnicy zdecydowali, że z otwarciem należy się wstrzymać.

Teraz wiedza o rozprzestrzenianiu się wirusa jest już większa, część populacji jest już zaszczepiona lub ma odporność nabytą po chorobie, a liczba raportowanych zakażeń maleje. Niedawno uruchomiona została tężnia solankowa i fontanna na placu Szczepańskim, stopniowo uruchamiane mają być kolejne.

Mają zdążyć na 1 czerwca

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Zieleni Miejskiej, wodny plac zabaw ma zostać uruchomiony na Dzień Dziecka. Nie musi to oznaczać dokładnie daty 1 czerwca, być może uda się to nieco wcześniej.

Przygotowania rozpoczęły się od czyszczenia po zimie samej niecki. Woda w niej będzie na bieżąco oczyszczana za pomocą filtrów. Podobne filtry będą też oczyszczać wodę płynącą w urządzeniach placu.

Przed ostatecznym rozruchem muszą się też jeszcze odbyć testy, konieczne jest również sprawdzenie jakości wody. – Mamy dwa tygodnie na to, żeby to uruchomić. 1 czerwca plac zabaw na pewno będzie działał – zapewnia Hubert Kacprzyk z ZZM.

Wodny plac zabaw jest zwycięskim projektem budżetu obywatelskiego z 2016 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus