200 tys. zł na liczenie pieców w 2014 roku

Zakończył się pierwszy etap inwentaryzacji pieców. Miasto podało, że w ścisłym centrum znajduje się 5891 palenisk węglowych (z tego 5716 w budynkach mieszkalnych). Inwentaryzacja dotyczyła ścisłego centrum, a jej wykonawcą była firma EQM System i Środowisko z Krakowa. Koszt badania wyniósł 65 tys. złotych. W sumie na inwentaryzację przeznaczono 930 tys. złotych.

Jak najszybciej chcemy wykonać całościową inwentaryzację, stąd szukamy różnych źródeł finansowania zewnętrznego. Na razie jest za wcześnie, by mówić jakie fundusze uda nam się pozyskać i z jakich projektów. Ponadto wpiszemy to zadanie do budżetu na kolejne lata. To od dostępnych środków zależy, czy uda nam się sprawę zakończyć w ciągu roku, dwóch czy trzech – tłumaczył w październiku Jan Machowski z Urzędu Miasta Krakowa.

Wiadomo już, ile pieniędzy powinno wystarczyć na pełną inwentaryzację i kiedy się ona skończy. – W Wieloletniej Prognozie Finansowej na inwentaryzację pieców zapisano 930 tys. zł w latach 2014–2015. Na ten rok zabezpieczono około 200 tys. zł – informuje Jan Machowski. Cenę za wykonanie opracowania poznamy dopiero po przetargu, w którym zostanie wyłoniony wykonawca. Pełna inwentaryzacja ma być zakończona w lipcu 2015 roku.

Natomiast do końca 2014 roku miasto chce się dowiedzieć, ile palenisk działa na terenie całych Dębniki, w części Zwierzyńca, na Krowodrzy, w starej części Podgórza, na Prądniku Czerwonym i Czyżynach. Dokończona będzie inwentaryzacja w Dzielnicy I (Kazimierz) i na Grzegórzkach.

 

fot. krakow.pl

 

comments powered by Disqus