Apel duchownych z Łagiewnik. Chodzi o koronawirusa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ogłoszeniach parafialnych pojawiły się dwa punkty dotyczące koronawirusa. Jedna ze świeckich osób posługujących do mszy jest zakażona.

Duchowni apelują do osób, które źle się poczują, a uczestniczyły w nabożeństwach 24 i 25 sierpnia o godz. 12, o kontakt z sanepidem.

– W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy, proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną – czytamy w ósmym punkcie ogłoszeń parafialnych.

Duchowni zapewniają też, że „bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną”.

– Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – widnieje w ogłoszeniu.