Budowa wiaduktu nad al. Solidarności. Zapowiadane zmiany w ruchu na pół roku

fot. Planowana zmiana w organizacji ruchu

Prawdopodobnie 29 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi zmianę w organizacji ruchu związaną z kolejnym etapem odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Widoma i Kraków Nowa Huta.

Zmieniona organizacja ruchu planowo ma zacząć obowiązywać w środę 29 listopada od godziny 9. Termin rozpoczęcia prac, a więc i zmian na al. Solidarności może się opóźnić o kilka dni w zależności od pogody.

Po południowej stronie Alei Solidarności (tj. od strony węzła Kraków Nowa Huta) rozpocznie się budowa wiaduktu, którym w przyszłości ta część alei przebiegnie nad trasą S7. – Żeby to zrobić, musimy zamknąć fragment jednej jezdni al. Solidarności, prowadzącej w kierunku Kombinatu. To spowoduje zmiany organizacji ruchu na alei, na wyjeździe z ul. Ujastek Mogilski i w pobliżu Kombinatu. Na al. Solidarności samochody jadące z Nowej Huty w kierunku Kombinatu przejadą przełączką po torach tramwajowych na drugą jezdnię i pojadą nią jednym pasem „pod prąd”. Ruch tramwajowy zostanie utrzymany – zapowiada Kacper Michna z GDDKiA.
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta