Centrum Kongresowe ICE trafia w inne ręce

Centrum Kongresowe ICE fot. Sebastian Dudek

Miejska spółka Kraków5020 stanie się dzierżawcą Centrum Kongresowego ICE – pozytywną opinię w tej sprawie wydali radni z komisji mienia i przedsiębiorczości.

 Zofia Kuryśko, wicedyrektor magistrackiego wydziału skarbu mówiła, że oddanie nieruchomości na podstawie umowy dzierżawy do 29 maja 2032 roku jest konsekwencją podjęcia przez radę miasta uchwały w sprawie powołania nowej miejskiej spółki Kraków5020.

W ręce miejskiej firmy trafi budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 36 tys. mkw. Spółka do budżetu Krakowa co miesiąc będzie musiała oddawać ponad 64 tys. złotych netto.

– Budynek będzie pełnił dotychczasową funkcję, czyli dalej będziemy centrum kongresowo-koncertowym. Planujemy tutaj organizację eventów, wydarzeń kulturalnych, ale również biznesowych i gospodarczych – mówiła Izabela Błaszczyk, prezes spółki Kraków5020.

Dodała, że najważniejszym zadaniem będzie rozpoczęcie działalności biznesowej i sprowadzenie do Krakowa największych kongresów, adekwatnych do wielkości nieruchomości.

Radny Grzegorz Stawowy dopytywał się, dlaczego przekazywanie spółce nieruchomości trwało ponad osiem miesięcy. Przedstawicielka magistratu tłumaczyła, że trzeba było sporządzić wycenę nieruchomości. Ostatecznie okazało się, że dotychczasowy zarządca obiektu Krakowskie Biuro Festiwalowe dopiero po siedmiu miesiącach zrezygnował z użytkowania nieruchomości.