Fehlings Krug Polska przygotuje 4 warianty linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

983 tysięcy złotych będzie kosztowało miasto przygotowanie koncepcji przebiegu linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik. Zarząd Inwestycji Miejskich właśnie poinformował o wybraniu wykonawcy dokumentu.

Jak informuje ZIM, zadaniem wykonawcy jest „przygotowanie przynajmniej czterech wariantów przebiegu wzdłuż ulic: Piastowska – Głowackiego – Weissa od połączenia z projektowanymi rozwiązaniami linii tramwajowej KST (os. Krowodrza Górka – Azory) przy ul. Weissa do pętli Cichy Kącik wraz z budową obiektów inżynierskich”.

– Na podstawie uzyskanych opinii i warunków, a także konsultacji społecznych jeden z wariantów zostanie wybrany do dalszych prac, w tym uzyskania decyzji środowiskowej – stwierdzają urzędnicy.

Oprócz tego w opracowaniu ma się znaleźć wielowariantowa koncepcja rozbudowy ulicy Piastowskiej na odcinku od pętli Cichy Kącik do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Dotyczy to również mostu na Rudawie i ścieżek rowerowych.

Terminy

– Zgodnie z umową, wybraną do dalszych prac koncepcję linii tramwajowej z osiedla Azory do Cichego Kącika powinniśmy poznać jeszcze w tym roku. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na 2022 rok – informuje ZIM.

Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji.

comments powered by Disqus