Jachty zacumują przy moście Kotlarskim? [WIZUALIZACJE]

fot. ZIS
Miasto zamierza wybudować Marinę Krakowską i w ten sposób ożywić Bulwar Podolski nad Wisłą.
Koncepcja przygotowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej zakłada budowę portu dla małych jednostek pływających, stworzenie możliwości cumowania jednostek większych wraz z pełną obsługą techniczną sprzętu i socjalną załóg.

Wiele możliwości

– Na mapie Krakowa pojawi się nowe oblicze Bulwaru Podolskiego, które nie tylko będzie dodatkową atrakcją dla mieszkańców, turystów czy zwolenników turystyki wodnej, ale także adaptacją obwałowania przeciwpowodziowego poprawiającą bezpieczeństwo powodziowe tej części miasta. Marina Krakowska będzie także miejscem stacjonowania służb pracujących na rzece – zapowiada ZIS.

Koncepcja zakłada również wykonanie rewitalizacji brzegu Wisły od km 842+160 do km 843+220 jej biegu o długości 1060 m, łącznie z adaptacją istniejącego wału przeciwpowodziowego pod kątem korzystania z jego terenu także przez użytkowników mariny.

W tym roku miasto zamierza ogłosić przetarg na opracowanie projektu, zawrzeć umowę z wybranym wykonawcą i złożyć wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na budowę (w budżecie znalazło się na ten cel pół milona złotych). Po tym będzie można ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z funduszy zewnętrznych. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus