KAS dopiął swego. Ponad 16 tysięcy podpisów trafiło do władz Małopolski

Dziś kilkanaście minut po 12 przedstawiciele Krakowskiego Alarmu Smogowego przekazali petycję z podpisami blisko 16,5 tysiąca krakowian Kazimierzowi Barczykowi, Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Potęgą jesteście! – odpowiedział przewodniczący, nie szczędząc słów uznania dla KAS-u.

Przerosło to nasze oczekiwania – stwierdziła Ewa Lutomska, odnosząc się do liczby zebranych podpisów. Krakowski Alarm Smogowy został również pochwalony za to, iż przy dążeniu do celu, czyli zakazu stosowania paliw stałych na terenie Krakowa, nie zapomina o uboższych mieszkańców miasta, dla których ma zostać stworzony program osłonowy.

Członkowie inicjatywy sprezentowali przewodniczącemu również grafikę z gołębiem w masce gazowej. Kazimierz Barczyk zapowiedział, że pojawi się ona w najbliższy poniedziałek podczas sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, na której to będzie uchwalany program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Jak też stwierdził, pewne jest, że program ten zostanie przegłosowany.

W drodze do gabinetu Kazimierza Barczyka doszło również do spotkania z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Wojciechem Kozakiem, który pogratulował i zapewnił, że w pełni popiera działalność KAS-u.

comments powered by Disqus