Miejski balet zatańczy na Wesołej?

Cracovia Danza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Jeden z budynków na Wesołej może stać się siedzibą Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Cracovia Danza na Wesołej? Z taką inicjatywą wyszedł sam miejski balet. Dyrektor Romana Agnel poinformowała, że  balet zaproponował, aby przy Kopernika powstało Krakowskie Centrum Tańca i Baletu.

– Potwierdzam, że zaproponowaliśmy, aby nowa siedziba naszego baletu mieściła się na Wesołej, którą zakupiło miasto – powiedziała Agnel.

Miasto ma zamiar utworzyć na terenie zakupionym od Szpitala Uniwersyteckiego krakowską dzielnicę kulturalną. Pierwszym krokiem jest ulokowanie przyszłej siedziby Biblioteki Kraków w budynku przy Kopernika 15. Do tego dochodzi również pomysł wicepremiera Jarosława Gowina, aby na Wesołej ulokować kampus Akademii Sztuk Pięknych.

– Rozważamy propozycję Baletu Cracovia Danza. Nasze plany wędrują w kierunku zagospodarowania tego miejsca jako przestrzeni kulturalnej. Budynek będziemy się starali dostosować do potrzeb Baletu Cracovia Danza. Kluczowa jest tu kwestia przestrzeni, a tej zespół potrzebuje dużo, jak i tego, co uda się w tych budynkach zrobić - powiedziała Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury UMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus