Nowa droga przy szpitalu odsuwa się w czasie

Nowa droga ma się łączyć z rondem widocznym w dolnej części zdjęcia fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Zarząd Inwestycji Miejskich nie wybuduje w tym roku nowej drogi łączącej ulice Jakubowskiego i Kosocicką. Pieniądze zostały przesunięte na inne zadania.

Zgodnie z założeniami tegorocznego budżetu, Zarząd Inwestycji Miejskich miał w tym roku nie tylko zakończyć prace przy przebudowie ul. Jakubowskiego, w najbliższym sąsiedztwie szpitali w Prokocimiu, ale też zająć się budową nowego połączenia w stronę osiedla Rżąka.

Planowana droga ma połączyć nowe rondo w sąsiedztwie pętli przy szpitalu uniwersyteckim z ulicą Kosocicką. Na nowym odcinku powstaną dwa kolejne ronda. Jedno w miejscu połączenia z ulicą Rydygiera, a drugie – z ulicą Kosocicką.

Już w grudniu informowaliśmy o tym, że realizacja zadania w tym roku stoi pod znakiem zapytania ze względu na niewystarczające środki. Założenia budżetu były jednak optymistyczne: w dokumencie zapisano nie tylko rozpoczęcie prac, ale także ich zakończenie. Taki zakres nie miał jednak pokrycia w zarezerwowanej na ten cel kwocie.

Przesunięte

Podczas środowej sesji radni podjęli uchwałę, która przesuwa ponad milion złotych z budowy nowego połączenia drogowego na inne zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. Uzasadnieniem było to, że kwota ta jest niewystarczająca na przeprowadzenie inwestycji.

Czy w takim razie budowa drogi tylko odsunie się na kolejny rok, czy trafi do szuflady na dłużej? – To nie oznacza, że całkowicie rezygnujemy z projektu. W tym roku planujemy uzyskać decyzję ZRID i kiedy będziemy już nią dysponować, będzie można zaplanować środki na realizację – mówi nam Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM. Jak informuje, firma odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji złożyła już wniosek o wydanie decyzji, procedura jest w trakcie.

Na Jakubowskiego już kończą

Drugi z trzech etapów tworzenia układu komunikacyjnego przy szpitalach właśnie dobiega końca. W porównaniu ze stanem z czasu uruchomienia szpitala, kiedy piesi nie mieli nawet do dyspozycji chodnika łączącego przystanek autobusowy z bramą placówki, zmieniło się bardzo wiele. Zdjęcia z przełomu lutego i marca można zobaczyć tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim