Krótko

Od soboty nowe utrudnienia na Salwatorze. Zamkną skrzyżowanie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę 13 stycznia zostaną wprowadzone kolejne zmiany w ruchu związane z przebudową ul. Kościuszki. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Królowej Jadwigi.

– Zamknięty zostanie całkowicie wlot ul. Królowej Jadwigi do ul. Tadeusza Kościuszki. Od strony ul. Księcia Józefa pozostanie dojazd jedynie dla autobusów dojeżdżających do tymczasowej pętli autobusowej, znajdującej się naprzeciwko klasztoru norbertanek oraz dojazd do samego klasztoru. Dojazd do ul. św. Bronisławy będzie zapewniony od strony ul. Księcia Józefa – zapowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W efekcie cały odcinek od skrzyżowania przy moście Zwierzynieckim do okolic klasztoru norbertanek będzie służył tylko jako trasa dla autobusów lub dojazd do posesji. Na mapie wygląda to tak:

Schemat w pełnej rozdzielczości można znaleźć TUTAJ.

W ramach remontu ulic Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki zaplanowana jest m.in. wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec