Plaża nad Bagrami znów się powiększy. Będą też toalety

Nowa część będzie przedłużeniem plaży wykonanej w 2016 roku fot. Sebastian Dudek

W przyszłym sezonie mieszkańcy odpoczywający nad Zalewem Bagry będą mogli korzystać z kolejnego odcinka zagospodarowanej plaży. Lista planowanych zmian jest dłuższa.

Chodzi o fragment sąsiadujący z plażą zrealizowaną w 2016 roku, na końcu ul. Koziej. W podobny sposób jak przed czterema laty zagospodarowany ma zostać kolejny odcinek, w stronę obiektów Stowarzyszenia Omega.

Cechą szczególną ma być to, że plaża na tym fragmencie ma być dostępna dla osób niepełnosprawnych. – Osoby na wózkach będą mogły praktycznie wjechać nimi do wody – zapowiada Jarosław Tabor, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

ZZM właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę prac. Założenie jest takie, by przed przyszłym sezonem nowa plaża była już gotowa.

Koniec toi toiów

W ramach tej samej inwestycji mają powstać również nowe toalety i prysznice. Znajdą się w tym miejscu, w którym obecnie, w pobliżu parkingu na ul. Koziej, stoi stary niebieski barak. – Przebudowujemy go i będzie tam całe zaplecze sanitarne dla plaży nad Bagrami. Toalety, prysznice, będzie też prysznic zewnętrzny, polowy – wylicza Jarosław Tabor.

Z kolei pomiędzy barakiem a zalewem jest też niezagospodarowany teren, gdzie planowane jest niewielkie boisko.

Co jeszcze?

Bagry od kilku lat przyciągają kolejne inwestycje. Obecnie trwają ostatnie kosmetyczne prace przy zagospodarowaniu wschodniej części, która w tym sezonie została oddana do użytku.

W pobliżu ma też stanąć tężnia solankowa. – Niedługo projektanci będą już gotowi do tego, by złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Kiedy tylko go uzyskają, można ruszać z pracami – mówi przedstawiciel ZZM. Tężnia również ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus