Prezydent Krakowa oddala w czasie podwyżki cen biletów

Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Projekt uchwały w sprawie podwyżki cen biletów na komunikację miejską nie będzie przedstawiony przez prezydenta Majchrowskiego w sierpniu.

Wcześniejsze plany miejskich urzędników zakładały, że radni modyfikacją cennika biletów mieli się zająć na sesji 26 sierpnia. Według propozycji Zarządu Transportu Publicznego, bilet miesięczny dla osoby płacącej podatki w Krakowie miał wzrosnąć z 69 do 96 złotych.

Urzędnicy chcieli również wprowadzić zmiany na obszarze płatnego parkowania. W strefie A postój byłby płatny również w niedzielę, a miesięczny abonament dla mieszkańca we wszystkich strefach kosztowałby zamiast 10 – 100 złotych.

– Obydwie uchwały nie pojawią się na najbliższej sesji. Propozycje zostały przekazane radnym i najważniejsze kwestie do mediów – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Monika Chylaszek, rzecznik prasowa prezydenta Krakowa.

Podkreśla, że urzędnicy zbierają uwagi od radnych i na tej podstawie będą skorygowane propozycje zmian. – Jeżeli zostanie wypracowany kompromis, druki pojawią się na następnej sesji – zaznacza Chylaszek.

comments powered by Disqus