Prezydentowi Krakowa nie podobają się kontrapasy dla rowerzystów. "Okropny"

Ulica Kopernika fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Prezydent Krakowa stwierdził, że wyznaczanie kontrapasów to nie jest najlepsze rozwiązanie. Główny kontrapas na ul. Kopernika nazwał "okropnym".

We wtorek po południu prezydent Jacek Majchrowski brał udział w internetowej rozmowie transmitowanej na jego facebookowym profilu. Prowadząca rozmowę zapytała polityka, czy obecność na jednej jezdni rowerzystów i samochodów to „nie jest za dużo pojazdów”.

– Jest za dużo. Ja uważam, że robienie kontrapasów dla rowerzystów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak pani wie, od tego odstępujemy budując normalne ścieżki rowerowe – powiedział Jacek Machrowski.

Niespełna dwa miesiące temu Zarząd Transportu Publicznego poinformował, że w mieście mamy już 250 ulic na których obowiązuje kontraruch. Urzędnicy chwalili się wtedy nową organizacją ruchu na ulicach Lekarskiej i Siemaszki.

Prezydent podczas rozmowy odniósł się również do kontrapasu z ulicy Kopernika, który określił „okropnym”.

– Ten kontrapas jest głównym łącznikiem w mieście. To dzięki niemu mamy rowerowe połączenie między ulicą Mogilską i Starym Miastem. Nie wyobrażam sobie likwidacji tego połączenia, bo ruch rowerowy musiałby przenieść się na ulicę Lubicz – mówi nam jeden z urzędników z Zarządu Transportu Publicznego.

Aktualności

Pokaż więcej