Rowerzyści przejadą ścieżką wzdłuż ul. Nawojki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto przygotowuje projekt drogi dla rowerów wzdłuż ul. Nawojki. Ma przebiegać na całym odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do ul. Miechowskiej.

Droga dla rowerów miałaby przebiegać po południowej stronie jezdni, a więc jako kontynuacja oddanego w minionym roku odcinka wzdłuż ul. Armii Krajowej.

Mapy z proponowanymi rozwiązaniami można obejrzeć na stronie Zarządu Transportu Publicznego. Nowa droga dla rowerów na odcinku od ul. Piastowskiej będzie poprowadzona po stronie zabudowań, bez zmiany obecnego chodnika. To zmieni się w rejonie skrzyżowania z ul. Budryka, od którego rowerzyści pojadą pomiędzy jezdnią a chodnikiem (częściowo przebudowanym, a częściowo pozostawionym w obecnej formie). Ponowna zamiana kolejności nastąpi dopiero przed skrzyżowaniem z ul. Kawiory.

Przy okazji prac istniejące przejścia dla pieszych, np. w rejonie ul. Gramatyka lub przy skrzyżowaniu z ul. Budryka, będą uzupełnione o przejazdy rowerowe.

Kosztem drzew?

Choć na mapach widać miejsca, gdzie projektanci wyraźnie próbowali ominąć rosnące wzdłuż ulicy drzewa, projekt zakłada wycinkę części z nich. – Ulica Nawojki ma piękny charakter zadrzewionej alei, a spacer wzdłuż niej jest przyjemnością nawet w upalny dzień. Nie wolno tego zmieniać w betonową pustynię – czytamy w jednym z komentarzy w ramach audytu rowerowego.

Część dłuższej listy

Droga dla rowerów wzdłuż ul. Nawojki jest jedną z wielu, dla których obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Nie jest to równoznaczne z tym, że po przygotowaniu dokumentów znajdą się od razu środki na realizację każdej z nich.

Na liście opublikowanej przez miasto pod koniec sierpnia znalazły się również takie ulice jak Powstańców, 29 Listopada, Bunscha, Stojałowskiego, Jancarza, Sławka czy al. Pokoju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza