Ruszył przetarg na budowę kładki Kazimierz-Ludwinów

fot. PROJEKT PIOTR LEWICKI&KAZIMIERZ ŁATAK

Po latach zapowiedzi sprawa budowy kładki łączącej Kazimierz z Ludwinowem realnie przyspiesza. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac budowlanych.

– Cały etap przygotowywania dokumentacji mamy już za sobą. Mamy pozwolenie konserwatorskie i pozwolenie na budowę. Teraz pozostaje przeprowadzić prace – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nowa przeprawa dla pieszych i rowerzystów będzie mieć ok. 130 m długości i prawie 14 m szerokości. W najwyższym punkcie będzie wysoka na blisko 16m, co oznacza, że powstanie nowy punkt widokowy na rejon Bulwarów Wiślanych i Skałki. Kładka ma połączyć Bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z Bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej.

Ponad dwa lata

ZIM czeka na oferty do 18 kwietnia. Cena będzie stanowić 60 procent kryterium, a na pozostałą część oceny będzie miało wpływ wydłużenie okresu rękojmi i gwarancji na poszczególne elementy. Jeśli uda się wyłonić zwycięską firmę, będzie ona miała 26 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac.

W praktyce oznacza to, że prace zakończą się w roku 2025, a więc 19 lat po tym, jak rozstrzygnięto konkurs architektoniczny, w którym zwyciężyła koncepcja Biura Projektów Lewicki Łatak.

Na to, by sprawa ruszyła z miejsca, złożyło się kilka czynników. Jednym z nich była decyzja generalnej konserwator zabytków, która dała zielone światło dla powstania nowego obiektu. Duże znaczenie miał też fakt, że zadanie otrzymało 65 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Dębniki

Aktualności

Pokaż więcej