Spór władz miasta i województwa o powstanie nowej instytucji kultury

fot. mat.prasowe województwa małopolskiego
Miasto i województwo rezygnują z budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach? – Jako jedna ze stron biorąca udział w przygotowaniu przedsięwzięcia podkreślamy, że jesteśmy zaskoczeni takim stanowiskiem Krakowa – pisze w komunikacie Zarząd Województwa Małopolskiego. Z kolei miasto uważa, że to wspólna decyzja władz Krakowa i Małopolski.

– Zarząd nie podjął jeszcze decyzji czy inwestycja będzie kontynuowana. Sprawa będzie ponownie omawiana przez zarząd po przesłaniu przez miasto oficjalnych dokumentów o zerwaniu porozumienia – mówi Michał Drewnicki, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Opublikowane oświadczenie to odpowiedź na środowy komunikat miasta. Pracownicy Urzędu Miasta Krakowa opublikowali komunikat, w którym napisali, że miasto i województwo podjęły wspólną decyzję o wycofaniu się z realizacji budowy Centrum Muzyki na Krakowskich Grzegórzkach.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz odpowiedział, że to nieprawda, ponieważ województwo nie podjęło żadnej decyzji w sprawie Centrum Muzyki. – Obiektywnie są problemy, ale nie jest uzgodnione żadne stanowisko pomiędzy władzami Krakowa i Małopolski. Zarząd województwa dopiero zajmie się tą sprawą – tłumaczył w środę rozmowie z LoveKraków.pl. wicemarszałek Urynowicz.

Więcej >>> Miasto: nie budujemy Centrum Muzyki. Województwo: nie ma żadnego stanowiska

Prezydent Krakowa: rezygnacja z projektu

– Kilka razy spotkałem się z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim w sprawie Centrum Muzyki. Ostatni raz we wtorek. Ustaliliśmy wówczas, że ze względu na problemy formalne z przetargiem i, jednocześnie, sytuację ekonomiczną w czasie pandemii, obie instytucje zrezygnują ze wspólnego projektu – napisał na Facebooku prezydent Jacek Majchrowski.

Województwo odpowiada

Zarząd województwa w oficjalnym komunikacie opublikowanym w czwartek zaznacza, że jest zaskoczony takim stanowiskiem Krakowa.

– Zarząd Województwa Małopolskiego nie podjął żadnej decyzji, która pozwoliłaby stwierdzić, że wycofujemy się z inwestycji. Pragniemy przypomnieć Panu Prezydentowi, że obie strony wiąże umowa z 10 lipca 2018 roku, która nie została rozwiązana. Marszałek Witold Kozłowski w rozmowach z Panem Prezydentem zawsze podkreślał, że w przypadku jednostronnego wycofania się Krakowa z tej inwestycji, województwo będzie zmuszone podjąć stosowne decyzje. Wczorajsze oświadczenie złożone w imieniu miasta i województwa nie było uzgodnione z władzami województwa. Równocześnie warto podkreślić, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przekazywał wcześniej informacje związane z unieważnieniem konkursu i postępowania – czytamy w oświadczeniu.

Pełna treść komunikatu w sprawie Centrum Muzyki >>> TUTAJ

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus