Ta aplikacja powie nam o darmowej komunikacji miejskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Smogo Bilety Kraków to aplikacja, która opierając się na danych z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, powiadomi nas, kiedy stężenia zanieczyszczeń powietrza są na tyle złe, że miasto zdecyduje się na wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej.

Jak czytamy w opisie, „aplikacja monitoruje smog w Krakowie (stężenie pyłu PM10) i powiadamia, czy danego i kolejnego dnia została wprowadzona darmowa komunikacja MPK dla kierowców”. Nie trzeba więc poszukiwać pomiarów i informacji o tym, czy danego dnia można spokojnie jechać komunikacją miejską, a w razie kontroli wylegitymować się dowodem rejestracyjnym swojego wozu. „Dodatkowo aplikacja podaje informację o skutkach zdrowotnych ostatnich pomiarów jakości powietrza z wybranej stacji oraz o narażeniu wrażliwych grup społeczeństwa”.

Inicjatywę chwali Witold Śmiałek, doradca prezydenta ds. jakości powietrza. – To wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba śledzić stron internetowych, tylko dostaje się od razu powiadomienie – mówi Śmiałek.

– Zależało mi, aby informacje o wprowadzeniu darmowej komunikacji były przesyłane możliwie jak największą liczbą kanałów, by docierały do jak największej liczby osób. Sprawdziliśmy tylko, czy reguły zliczania średniej są takie same jak u nas. Wszystko się zgadza – dodaje doradca Jacka Majchrowskiego.

Aplikację można pobrać na Androida TUTAJ,na urządzenia z iOS na razie nie jest dostępna.

comments powered by Disqus