Tramwaj na Górkę Narodową stanie się faktem. W poniedziałek podpisanie umowy

Przy okazji inwestycji przebudowana będzie pętla Krowodrza Górka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy poniedziałek podpisana zostanie umowa z wykonawcą zapowiadanej od lat linii tramwajowej do Górki Narodowej. Oprócz samego torowiska powstaną też nowe drogi, ścieżki rowerowe i parkingi Park&Ride. Całość ma powstać w ciągu 3,5 roku.

Wyniki przetargu na wykonanie inwestycji ZIKiT ogłosił w marcu – zwyciężyło konsorcjum firm Intercor i Tor-Krak, które zadeklarowało wykonanie prac za ponad 326 mln zł. Potem całe postępowanie musiało jednak zostać sprawdzone przez Urząd Zamówień Publicznych. Teraz wszystko już jest gotowe i w poniedziałek umowa zostanie podpisana.

Na razie jednak nie należy się spodziewać wjazdu koparek na budowę, bo przetarg rozpisany był w trybie „zaprojektuj i zbuduj”. – Wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie projektu inwestycji, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, budowę nowego odcinka linii tramwajowej wraz z układem drogowym oraz przeprowadzenie prób i testów na wybudowanej infrastrukturze – wylicza Piotr Hamarnik z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Szeroki zakres

Nowa linia będzie się zaczynać na pętli Krowodrza Górka, która zostanie w tym celu przebudowana. Powstanie też przy niej parking Park&Ride. Pięciokilometrowa trasa tramwajowa poprowadzi przez osiedla Krowodrza Górka, ul. Pachońskiego, ul. Bociana do Górki Narodowej.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną ulice Pachońskiego, Siewna, Bociana oraz powstanie nowy odcinek drogi na osiedlu Górka Narodowa: od projektowanego skrzyżowania z ul. Banacha do al. 29 Listopada. Oprócz wspomnianego parkingu przy pętli Krowodrza Górka powstaną jeszcze dwa inne: przy skrzyżowaniu z ul. Pachońskiego oraz przy pętli końcowej Górka Narodowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus