W Cichym Kąciku powstanie Centrum Muzyki. „To kosmiczny termin"

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2023 roku w Cichym Kąciku ma działać Krakowskie Centrum Muzyki. W środę miejska spółka podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej.

 W Cichym Kąciku powstanie nowoczesna sala koncertowa z widownią na tysiąc miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, a także aula na 300 osób oraz wielofunkcyjne sale prób dla miejskich orkiestr.

– Nadchodzi czas, kiedy zapewnimy muzyczny dom dwóm krakowskim orkiestrom. Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia, należące do grona najlepszych europejskich zespołów muzycznych, niebawem będą miały tu swoje siedziby – mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Przetarg jeszcze w tym rokuHarmonogram zakłada, że projekt budowlany powstanie do lipca, a projekt wykonawczy stanu surowego najdalej w listopadzie, natomiast projekt wykonawczy najdalej w maju przyszłego roku.

W środę została podpisana umowa między spółką Agencja Rozwoju Miasta Krakowa a biurem BE DDJM Architekci. – Centrum muzyki to jest dla mnie projekt szczególny – komentował architekt Marek Dunikowski. – To nie jest żaden budynek, który składa się z fajerwerków przestrzennych, tylko skromny, racjonalny obiekt, który musi być wykonany perfekcyjnie – dodał.

Jan Pamuła, prezes ARMK przyznał, że przed spółką, architektami oraz budowlańcami niezwykle ambitne zadanie. – To jest właściwie kosmiczny termin: w 2023 roku mają tu zagrać organy – stwierdził. – Na koniec tego roku będziemy mogli ogłosić przetarg, tak, aby jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku rozpoczęła się budowa – dodał.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus