Wiadomo, kto potrącił staruszkę na pasach. Nie miał prawa jazdy [VIDEO]

Porzucony uszkodzony samochód fot. Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. W poniedziałek na Bielanach potrącił przechodzącą przez pasy 78-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ul. Księcia Józefa z ul. Astronautów. Sprawca odjechał, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Później policjanci znaleźli porzucony samochód marki renault. Kobieta trafiła do szpitala w stanie zagrażającym życiu.

Ustalenie personaliów kierującego nie było proste. Numer rejestracyjny doprowadził policjantów do właściciela pojazdu wskazanego w systemie, jednak mieli trudności z ustaleniem aktualnego posiadacza samochodu. 

– Sprawcę udało się zatrzymać w środę po południu dzięki informacjom uzysknym od anonimowych osób – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za jazdę bez uprawnień, a przede wszystkim za spowodowanie wypadku, w wyniku którego poszkodowana doznała ciężkich obrażeń ciała.

30-latek przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. W czwartek Prokuratura Rejonowa Kraków - Krowodrza wystąpiła do sądu z wnioskiem o 30-dniowy areszt.  

Ucieczka z miejsca zdarzenia powoduje zaostrzenie kary za spowodowanie wypadku, więc grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus