Wkrótce ruszą konsultacje w sprawie nowej linii tramwajowej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 2 do 30 czerwca potrwają konsultacje dotyczące przedłużenia linii tramwajowej od Małego Płaszowa w stronę węzła S7 i rozbudowy ul. Domagały.

Choć budzący wiele emocji plan miejscowy dotyczący tzw. Nowego Miasta na początku marca wylądował w koszu, nie oznacza to, że podobnie stało się z planami przedłużenia linii tramwajowej w rejon Rybitw.

Jak poprowadzić nową linię?

Na razie nie ma jeszcze mowy o jakichkolwiek konkretach dotyczących realizacji, ale sprawa jest na etapie, który będzie miał znaczenie przy podejmowaniu kolejnych decyzji. W czerwcu urzędnicy zapytają mieszkańców zarówno o kwestie związane z linią tramwajową, jak i o budowę brakującego odcinka ul. Domagały pomiędzy ul. Nad Drwiną i Śliwiaka.

– Celem konsultacji z mieszkańcami jest zaprezentowanie rozwiązań koncepcji budowy linii tramwajowej od istniejącej pętli tramwajowej Mały Płaszów do rejonu węzła drogowego Kraków Przewóz, wybór najkorzystniejszej lokalizacji pętli tramwajowej z terminalem autobusowym, parkingiem P+R w obszarze węzła drogowego Kraków Przewóz oraz zaprezentowanie rozwiązań rozbudowy układu drogowego ul. Domagały polegającej na jej przedłużeniu od skrzyżowania z ul. Nad Drwiną do skrzyżowania ulic Śliwiaka i Bartników – czytamy w komunikacie miasta.

Pierwszy etap rok temu

W minionym roku organizowane były natomiast konsultacje w sprawie innej części tego samego zamierzenia, a więc budowy linii tramwajowej na osiedle Złocień. Mieszkańcy bardzo negatywnie ocenili aktualne połączenia Złocienia z resztą miasta, zarówno jeśli chodzi o jazdę samochodem, jak i o rower, transport publiczny czy ciągi piesze. Zdecydowana większość wybrała wariant C, a więc wzdłuż ulicy Domagały, z pętlą w rejonie ul. Czeczów.

Na tym etapie nie zostały jeszcze opublikowane wszystkie materiały związane z proponowanymi rozwiązaniami przedłużenia linii tramwajowej w stronę węzła Przewóz. Mają być one dostępne wkrótce na stronie obywatelski.krakow.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze