Będzie nadzwyczajna sesja w sprawie strefy płatnego parkowania

Strefa płatnego parkowania

Będzie nadzwyczajna sesja rady w sprawie podwyżek opłat za postój w strefie płatnego parkowania – poinformował przedstawiciel klubu prezydenckiego Przyjazny Kraków.

Jutro na sesji Rady Miasta Krakowa odbędzie się pierwsze czytanie uchwały w sprawie podwyżek opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Wiceprezydent Andrzej Kulig oraz dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek chcieliby, aby jutro radni przegłosowali uchwałę.

We wtorek Bartosz Piłat, rzecznik prasowy ZTP mówił, że radni w środę odstąpią od drugiego czytania i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zająć się cennikiem opłat w strefie.

Na takie rozwiązanie chciał iść klub Koalicji Obywatelskiej. Jednak urzędnicy napotkali opór ze strony radnych klubu prezydenckiego Przyjazny Kraków. Rafał Komarewicz, szef klubu, jeszcze po południu w TVP Kraków mówił, że część jego stronnictwa nie poprze rozwiązania urzędników prezydenckich.

We wtorek wieczorem radni klubu prezydenckiego ustalili, że będą chcieli zwołać na przyszłą środę nadzwyczajną sesję Rady Miasta Krakowa. – Będzie wtedy czas na dyskusję. Nie chcemy podejmować takiej decyzji jutro, a za tydzień – mówi Łukasz Wantuch, radny klubu Przyjazny Kraków.

Na podobny pomysł wpadli radni Platformy Obywatelskiej. Jednak będą dyskutować o nim dopiero jutro. - Takie rozwiązanie najprawdopodobniej przejdzie - mówi radny PO.

comments powered by Disqus