Burmistrz Zakopanego: Sylwester TVP odbędzie się na Równi Krupowej

Sylwester Telewizji Polskiej odbędzie na Równi Krupowej – poinformował podczas sesji Rady Miasta Zakopane burmistrz Leszek Dorula.

 Mówił, że organizacja sylwestra uzależniona jest od warunków epidemiologicznych. – Przede wszystkim chcemy zorganizować go zgodnie z prawem oraz poszanowaniem wszystkich zakazów i nakazów związanych z epidemią – podkreślił Dorula.

– Jak konkretnie będzie wyglądać impreza, to najprawdopodobniej dowiemy się w następnych tygodniach. Dziś trwają prace na Równi Krupowej, a 17 grudnia będzie przedstawiona lista, kto pojawi się na scenie – poinformował Leszek Dorula.

Sylwester na 30 tys. osób

– Mamy przygotowany wariant A, który zakłada, że w wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć 30 tysięcy osób. Zgodnie z obecnymi przepisami uczestniczyć może 250 niezaszczepionych osób, a pozostałe osoby muszą być zaszczepione – wyjaśniła zastępca burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Urzędniczka dodała, że 250 niezaszczepionych osób i tak będzie musiała okazać aktualny test antygenowy wykonany najpóźniej 48 godzin przed wydarzeniem.