Buspas na al. Słowackiego do remontu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zniszczona nawierzchnia buspasa na al. Słowackiego doczeka się remontu. Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapewnia, że ma już na ten cel zarezerwowane środki – ale termin przeprowadzenia prac trzeba będzie skoordynować z trwającą przebudową trasy do Bronowic.

Chodzi o fragment od ulicy Śląskiej do Mazowieckiej. – Stan nawierzchni jest tragiczny. Autobusy przejeżdżające przez skrzyżowanie z Mazowiecką, kluczą i kombinują, aby ominąć zapadliska i ogromne nierówności – opisuje pan Grzegorz, mieszkaniec al. Słowackiego.

Jak mówi, uciążliwości dotyczą nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej. Odczuwają je też osoby mieszkające czy pracujące w sąsiednich budynkach.

– Od kamienic odpada tynk, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić remontu elewacji – skarży się mieszkaniec.

Po Królewskiej

ZDMK przyznaje, że zna problem. – Wiemy, że ten odcinek wymaga remontu. Obecnie z uwagi na przebudowę ulicy Królewskiej remontu w tym miejscu nie przeprowadzimy, aby nie generować utrudnień dla pojazdów – tłumaczy Renata Postawa-Giza z biura prasowego miejskiej jednostki.

Prace miałyby zostać przeprowadzone po zakończeniu bronowickiej inwestycji i objęłyby nie całą szerokość jezdni, tylko sam buspas.

Zależy od organizacji ruchu

Jak mówi przedstawicielka jednostki, istnieje możliwość, że podczas przebudowy skrzyżowania ulic Królewskiej i Karmelickiej z Alejami Trzech Wieszczów wyremontowany zostanie inny fragment nawierzchni al. Słowackiego.

– Prace byłyby wówczas prowadzone na odcinku od ulicy Lenartowicza do placu Inwalidów. Ale uzależnione będzie to od wprowadzonej organizacji ruchu. Takie rozwiązanie będzie rozważane – stwierdza.

W tym roku ZDMK (przed 1 listopada ZIKiT) wyremontował nawierzchnię na dwóch odcinkach Alej Trzech Wieszczów: w rejonie przystanku „Jubilat” oraz od ulicy Długiej w stronę al. 29 Listopada.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus