Grzebowisko dla zwierząt powstanie w Olszanicy. Jest umowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto podpisało z Uniwersytetem Rolniczym umowę na budowę grzebowiska dla zwierząt. Powstanie ono w Olszanicy przy ulicy Powstania Styczniowego. – Bardzo się cieszę, że problem z grzebaniem zwierząt zostanie rozwiązany, bo w ogródkach jest to zakazane. Przyszłam z moim ostatnim, starym psem – mówiła radna miejska Małgorzata Jantos.

Trzeba wybudować drogę

Temat budowy grzebowiska przewijał się od wielu lat. Do miasta trafiły postulaty mieszkańców, by stworzyć miejsce, gdzie będzie można złożyć szczątki ich pupili. Z drugiej strony pojawiały się głosy sprzeciwu. Podnoszone były argumenty, że takie miejsce może być niebezpieczne dla środowiska i ludzi. – Dwa lata temu podpisaliśmy z Uniwersytetem Rolniczym list intencyjny. Teraz mamy już złożone podpisy na umowie. Grzebowisko powstanie na terenach uczelni, w Olszanicy, z dala od siedlisk ludzkich – mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Miasto zapewni obsługę komunikacyjną miejsca. – Trzeba będzie wybudować drogę – podkreśla gospodarz miasta.

Dużo zieleni

– Grzebowisko zostanie wybudowane profesjonalnie, z pełnym bezpieczeństwem dla środowiska. Mamy do tego kompetentnych fachowców. Jak dotąd przeprowadziliśmy już badania geologiczne dla tego terenu, w przyszłości - już w trakcie eksploatacji grzebowiska - planujemy też monitoring wód gruntowych – informuje prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, rektor Uniwersytetu Rolniczego.

Grzebowisko ma otaczać zieleń. Ma to być miejsce z miłym otoczeniem.

Zadowolona radna

Z powstanie miejsca, gdzie będą składane zwierzęce szczątki, cieszy się radna Małgorzata Jantos. Na uroczystość podpisania umowy przyszła ze swoim psem. – Jest już stary i martwię się gdzie go złożę, bo w ogródkach jest to zakazane. Miasto potrzebuje takiego miejsca – podkreśla Małgorzata Jantos.

 

 

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec