Koniec dziur na Drukarskiej. Ma być gotowa w tym roku

Ulica Drukarska

Ciągle jeszcze bez dokładnych terminów, ale już znacząco bliżej realizacji. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił we wtorek, że w tym roku zostanie przebudowana ulica Drukarska na Ruczaju.

W praktyce to budowa od początku, a nie przebudowa. Ulica Drukarska, choć prowadzi do wielu bloków, jest w opłakanym stanie. Chodnikiem można przejść tylko na fragmencie, a reszta ulicy to ciąg dziur, które po każdym deszczu wypełniają się wodą.

Deweloper zapłaci

Miasto już dawno zdecydowało, że nie zajmie się samo rozwiązaniem tego problemu, lecz powierzy sprawę deweloperom planującym w tym rejonie swoje inwestycje. To oczywiście rozwiązanie korzystne dla budżetu, ale efekt był taki, że padały kolejne zapewnienia o planowanym remoncie, a prace na Drukarskiej nie mogły się rozpocząć. Przebudowane zostało tylko skrzyżowanie ulic Zalesie i Zachodniej, przy okazji budowy Biedronki, a nieprzejezdny wcześniej fragment Drukarskiej prowizorycznie utwardzono.

Teraz sprawy nabierają tempa, ponieważ deweloper rozpoczyna już budowę. Na razie trwają przygotowania, właściwe prace budowlane ruszą w najbliższych miesiącach. To wiąże się z ruchem maszyn budowlanych przez ulicę Drukarską.

Ma pilnować podczas budowy

– W ostatnich dniach na ul. Drukarskiej pojawił się ciężki sprzęt. Maszyny miały za zadanie wyrównać i utwardzić szutrową nawierzchnię zniszczoną przez warunki atmosferyczne. Prace odbywały się pod nadzorem inspektorów ZIKiT. Były to również przygotowania do uruchomienia na tym odcinku ruchu technologicznego pojazdów, który będzie obsługiwał pobliską budowę – informuje Piotr Hamarnik z biura prasowego miejskiej jednostki.

Inwestor będzie musiał przeprowadzić generalny remont całej ulicy i zbudować wzdłuż niej chodnik. Wcześniej jednak musi przeprowadzić prace na własnej budowie, by ciężki sprzęt nie uszkodził nowej nawierzchni.

– ZIKiT zobowiązał inwestora do stałego nadzoru nad stanem nawierzchni ul. Drukarskiej. Do zakończenia ruchu technologicznego będzie ona regularnie wyrównywana i utwardzana – zapewnia Piotr Hamarnik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus