Łącznica kolejowa Zabłocie – Krzemionki. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Łącznica kolejowa Zabłocie-Krzemionki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PKP PLK, wspólnie z wykonawcą firmą Budimex, przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych etapów organizacji ruchu w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Zmiany te wiążą się z większymi utrudnieniami w ruchu, niż te które obecnie mają miejsca w rejonie inwestycji. Mają być mniej dotkliwe dla kierowców niż organizacja ruchu jaka obowiązywała po Światowych Dniach Młodzieży.

PKP PLK oprócz utrudnień na estakadzie Obrońców Lwowa wprowadza też dwutygodniowe zwężenie dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, a ponadto wydłuża czas zamknięcia samej estakady.

Łącznica kolejowa Zabłocie – Krzemionki. Zmiany w organizacji ruchu

Od 16.11 (środa) zamknięta zostanie estakada Obrońców Lwowa, z równoczesnym zawężeniem wlotu od ul. Powstańców Wielkopolskich (do 2 pasów na wprost dla relacji Powstańców Wielkopolska – Powstańców Śląskich, oraz jednego pasa do lewoskrętu na relacji Powstańców Wielkopolskich - Wielicka). Zmiana ta powinna obowiązywać do końca listopada. Jednocześnie, zgonie z oczekiwaniami ZIKiT, wykonawca dołoży wszelkich starań aby wlot od ul. Powstańców Wielkopolskich udostępnić dla pełnego ruchu jak najszybciej. W tym czasie przystanki autobusowe w tym przystanki tymczasowe (zlokalizowane na wylocie w kierunku ul. Powstańców Śląskich oraz na ul. Wielickiej rejon ul. Robotniczej) pozostają w obecnych lokalizacjach.

 

Od 01.12 PKP PLK planuje udostępnić wlot na ul. Powstańców Wielkopolskich z pozostawieniem zamkniętej estakady, którą planuje się udrożnić dla ruchu ponownie w II połowie stycznia.

 

 

comments powered by Disqus