Nowy wyjazd z Prądnika Białego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Coraz bliżej jest inwestycja, która ma stworzyć nowy wyjazd z osiedli na Prądniku Białym w stronę ulicy Opolskiej. Chodzi o połączenie ulic Jabłonnej i Szafirowej, za placem Imbramowskim.

Jadąc od strony ulicy Opolskiej i placu Imbramowskiego można teraz przejechać przez ulice Szafirową i Jabłonną do Siewnej. W przeciwną stronę już takiej możliwości nie ma, bo Jabłonna jest jednokierunkowa. Wzdłuż niej przebiega natomiast ślepy odcinek prowadzący do bloków. I to on właśnie ma zostać przedłużony w taki sposób, by ruch w tym miejscu mógł przebiegać w obydwu kierunkach.

U zbiegu ulic Jabłonnej i Nad Strugą ma powstać rondo. Wzdłuż przebudowanego odcinka powstaną chodniki po obydwu stronach, od nowa wykonane zostaną też miejsca parkingowe. Na krótkich odcinkach w rejonie ronda przebudowane będą też same ulice Legnicka, Nad Strugą i Jabłonna.

Ktoś skorzysta, ktoś straci

– To jest inwestycja, która ma pozwolić na utworzenie trzeciego wyjazdu z Prądnika Białego Wschód – tłumaczy Jakub Kosek, przewodniczący Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Teraz kierowcy mają do dyspozycji ulicę Mackiewicza, doprowadzającą do Opolskiej i Siewną z wylotem na al. 29 Listopada (która wkrótce zostanie na dłuższy czas rozkopana). – Z tego obszaru nie wyjeżdża się zbyt komfortowo. Nowe połączenie ma stworzyć alternatywę dla ulicy Mackiewicza, gdzie często tworzą się korki – argumentuje przewodniczący.

Przewodniczący Kosek przyznaje równocześnie, że inwestycja spotyka się ze sprzeciwem ze strony mieszkańców budynków stojących przy przebudowywanym odcinku drogi. Nie chcą oni skierowania ruchu pod ich okna i nie akceptują decyzji, że miejsca postojowe, które teraz przypisane są do konkretnego bloku, staną się ogólnodostępne.

Jest ZRID

– Środki są zabezpieczone na realizację na ten rok i na przyszły – zapowiada Kosek. Miasto kilka dni temu poinformowało o wydaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji. To na jej podstawie można przejąć fragmenty działek potrzebnych pod budowę, wypłacając odszkodowanie właścicielom. W tegorocznym budżecie na to zadanie zapisanych jest 900 tysięcy złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus