Park na działce po motelu Krak? Konkretów wciąż brak

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka lat temu władze miasta zapowiedziały, że możliwa jest realizacja parku na terenie po byłym motelu „Krak”. Na zapowiedziach się skończyło.

Radny Tomasz Daros w interpelacji do prezydenta zapytał o to, czy wciąż ważne jest pozwolenie na budowę parku w tym miejscu i czy w miejskim budżecie są na to pieniądze.

–  Kiedy planuje się rozpoczęcie terenu? – dopytywał.

Dobrych wiadomości jednak nie ma. Pewne jest tylko to, że w 2019 roku został zatwierdzony projekt budowlany i będzie on ważny do stycznia 2022 roku.

I to wszystko. Ani w budżecie na ten rok, ani w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie ma pozycji związanej z budową parku w miejscu dawnego motelu. – Data rozpoczęcia i zakończenia inwestycji jest nieznana – informuje magistrat.

Pojawiła się jeszcze informacja, że w budowie parku miały uczestniczyć prywatne firmy. Miasto jednak zaprzecza, aby jakiekolwiek prywatne podmioty miały partypacypować w kosztach.

Takie były plany

Motel Krak zniknął z powierzchni ziemi w 2014 roku. Cały teren miał zostać sprzedany, miasto ogłosiło nawet przetargi, jednak w 2016 roku, po protestach mieszkańców i ekologów, prezydent Krakowa wstrzymał sprzedaż działki. Miasto zdecydowało, że na nieco ponad trzech hektarach pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Radzikowskiego powstanie park.

Jak pisaliśmy w 2018 roku, za powstaniem parku lobbował również deweloper, który w sąsiedztwie terenów po byłym motelu budował osiedle. Inwestor zapłacił za projekt budowlany parku., Wówczas pojawiły się informacje, iż niewykluczone jest, że będzie partycypował w kosztach jego budowy

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus