Prezydent Krakowa o stadionie Wisły: Właśnie podpisaliśmy umowę

Stadion Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezydent Jacek Majchrowski powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że została podpisana umowa związana ze stadionem Wisły.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej w środę był pytany przez dziennikarzy, co miasto chce zrobić ze stadionem Wisły.

Dziennikarka zapytała prezydenta, czy miasto ma jakiś okres, w którym chciałoby definitywnie zakończyć sprawę budowy stadionu.

Jacek Majchrowski odpowiedział. – Pierwszą rzeczą, żeby można było coś zrobić jest kwestia kupna praw autorskich i właśnie podpisaliśmy umowę. Kupujemy te prawa autorskie – powiedział dziennikarzom.

Godzinę wcześniej na sesji Rady Miasta Krakowa dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa mówił, że miasto nie podpisało jeszcze umowy. Sprawą zajmuje się biegły prokuratury, który ma stwierdzić czy zaproponowana przez pracownie architektoniczną kwota odpowiada wartości rynkowej.

Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta w rozmowie z LoveKraków.pl tłumaczy, że Jacek Majchrowski mówił o wstępnie przygotowanym projekcie umowy. 

Prezydent odniósł się także do wypowiedzi dyrektora ZDMK, który na sesji mówił, że „stadion będzie prawdopodobnie areną otwarcia Igrzysk Europejskich”.

– Ta sprawa nie jest jeszcze zamknięta. To równie dobrze mogłaby być Tauron Arena. Istnieje niebezpieczeństwo, że możemy znakomicie przygotować imprezę otwarcia, a będzie padał deszcz. W związku z tym ta kwestia jest nierozstrzygnięta – powiedział prezydent.

comments powered by Disqus