Ścieżka wzdłuż ul. Conrada między balustradami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na stronie Zarządu Transportu Publicznego można już zobaczyć, jak ma wyglądać nowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Conrada.

O planowanej inwestycji informowaliśmy w lipcu. To miejsce, w którym początkowo planowano dużą rowerową inwestycję, wraz z dwiema kładkami, nad torami kolejowymi i węzłem drogowym. Później te plany wstrzymano, argumentując, że kolidują z zamierzeniem budowy w tym rejonie linii tramwajowej. Ta jednak wydaje się na tyle odległa, że urzędnicy wrócili do punktu wyjścia i postanowili przygotować budowę drogi dla rowerów, na razie w okrojonej wersji bez kładek.

Na stronie Zarządu Transportu Publicznego pojawiła się już mapa pokazująca, jak ma wyglądać nowa infrastruktura.

Na skarpie

Większego zaskoczenia nie ma – nowe połączenie rozpoczyna się tuż za schodami prowadzącymi w stronę ulicy Chełmońskiego. Będzie to wydzielona droga dla rowerów, o szerokości dwóch metrów i asfaltowej nawierzchni. Ze względu na przebieg na skarpie, po obydwu stronach ma ją ograniczać 120-centrymetrowej wysokości barierka, a od strony jezdni dodatkowo bariera energochłonna. Ścieżka doprowadzi ona do istniejącej już trasy na wysokości stacji Shell.

Kiedy to zamierzenie będzie realne? Miasto na razie nie podaje szczegółów. Połączenie to zostało w ostatnich dniach przedstawione jako element realizacji polityki transportowej miasta. Więcej będzie wiadomo po ustaleniach dotyczących przyszłorocznego budżetu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus