Właściciel balonu widokowego i spółka Forum zajmą się miejską plażą

Koncepcja z 2019 roku fot. Balon Widokowy sp. z o.o

Dwie firmy, które od jakiegoś czasu działają na Bulwarze Wołyńskim, wygrały przetarg na dzierżawę miejskich działek w tej okolicy.

Przetarg został ogłoszony w połowie kwietnia. Zainteresowanych nie było wielu. Wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm: Balon Widokowy i Forum. Minimalna cena wywoławcza za miesięczny czynsz została ustalona na poziomie blisko 14 tys. zł plus VAT. Ostatecznie została nieznacznie podwyższona – do 14,5 tys. zł plus VAT.

– Komisja przetargowa stwierdziła, że oferta spełnia wymogi wynikające z warunków przetargu i przetarg został zakończony wynikiem pozytywnym – poinformował magistrat.

Przypomnijmy, że przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji obszar o powierzchni blisko hektara, który obejmuje teren po byłej plaży z pawilonem, gdzie mieścił się klub nocny, oraz działkę między plażą a miejscem, skąd startuje balon widokowy. Umowa został podpisana na 15 lat.

Plaża już w przyszłym roku

W tym czasie firmy będą musiały zorganizować tam plażę piaszczystą lub na drewnianym podeście o powierzchni nie mniejszej niż 700 mkw. oraz plac zabaw, a do tego postawić obiekty małej architektury (ławeczki, kosze etc.).

Na bulwarze będzie też funkcjonował całoroczny obiekt z funkcją gastronomiczną i socjalną, gdzie znajdą się toalety, przebieralnia czy wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Wnętrza mają być dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i mieć wydzielone pomieszczenia do karmienia oraz przewijania dzieci. Plan miejscowy dopuszcza w tym miejscu organizację lodowiska, więc również zimą dzierżawca będzie mógł zarabiać na tym terenie.

Co ciekawe, właściciele firmy Balon Widokowy już w 2019 roku przedstawili koncepcję zagospodarowania tego obszaru. Okazuje się, że pomysł jest wciąż aktualny. – Składając ofertę, chcieliśmy zachować właśnie tę estetykę, którą zaprezentowaliśmy na wizualizacjach. Pawilon obsługujący plażę i część restauracyjną będą identyczne, jak na wizualizacjach. Będziemy się starać, żeby reszta też tak wyglądała – komentował na gorąco Marek Kufel, właściciel firmy Balon Widokowy.

Biznesman dodaje, że dołoży wszelkich starań, by zdążyć wszystko zrobić na czas, jednak podkreśla, że pół roku zajmą same kwestie formalne. – To wspaniały teren i będziemy się przykładać do tego, by zachować jak najwyższe standardy – zapewnia.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
News will be here