Zmiany na Olszy. Piesi już nie muszą przechodzić przez cztery pasy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ostatnim czasie na ul. Olszyny pojawiło się nowe oznakowanie. Na skrzyżowaniu z ulicami Łukasiewicza i Lesistą zmieniono układ pasów, by poprawić poziom bezpieczeństwa.

To jedno ze skrzyżowań, na których często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Jedną z przyczyn było to, że piesi musieli w tym miejscu pokonywać za jednym zamachem cztery pasy ruchu.

Urzędnicy odpowiedzialni za ruch w mieście stopniowo eliminują takie miejsca na mapie Krakowa. Po zamówionym jakiś czas temu audycie wskazano 50 miejsc na ruchliwych ulicach, które wymagają poprawy. O wielu takich zmianach już informowaliśmy, np. na ulicach Struga i Żeromskiego w Nowej Hucie.

Wysepki

Teraz zmiany wprowadzono na ul. Olszyny, gdzie do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji po dwa pasy w obydwie strony. Oznakowanie zostało zmienione w taki sposób, że rozdzielono dwa pasy na dojeździe do skrzyżowania: prawy służy do jazdy w prawo i na wprost, a lewy do skrętu w lewo. Taki zabieg zastosowano zarówno na jezdni w stronę centrum, jak i na tej w stronę ronda Młyńskiego.

Ograniczenie ruchu na wprost do jednego pasa pozwoliło wyznaczyć azyle dla pieszych, którzy teraz będą mogli łatwiej i bezpieczniej przejść na drugą stronę. – Poprawa bezpieczeństwa pieszych była naszym głównym celem. Nie będą oni teraz musieli przechodzić przez cztery pasy ruchu – tłumaczy Sebastian Kowal w imieniu Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki