Alarm bombowy w Galerii Kazimierz

fot. Andrzej Zarzecki

W Galerii Kazimierz ogłoszono alarm bombowy. Służby ewakuowały klientów i pracowników. Z tego samego powodu trwa ewakuacja Silesia City Center w Katowicach.

– Nie są to ćwiczenia. Otrzymaliśmy informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Policja jest na miejscu i koordynuje ewakuację – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej.

Jak podaje Michał Kondzior z biura prasowego Małopolskiej Policji, sprawca wysłał maila do galerii z informacją o podłożeniu ładunku.

W tym samym czasie trwa ewakuacja jednej z galerii w Katowicach. Tam również informacja o bombie dotarła drogą mailową. Policja nie podaje jednak szczegółów. – Prowadzimy nasze działania, nie o wszystkim możemy informować - tłumaczy Kondzior.

Jedna z naszych Czytelniczek krytycznie ocenia działania służb po ogłoszeniu alarmu. Jak mówi, wyjazd z parkingu galerii zajął jej ok. 15 minut, ponieważ samochody utknęły w korku przed czerwonym światłem, a nie było na miejscu policjanta, który pokierowałby ruchem. – Dobrze, że chociaż bramki puścili i nie trzeba było karty kasować, chociaż myślę ze przez pierwsze minuty ludzie się jeszcze z tym bawili – komentuje Czytelniczka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki