Drugoligowe derby bez bramek. Grad goli w meczu Wieczystej

Garbarnia zremisowała bezbramkowo w drugoligowych derbach Krakowa z Hutnikiem. Wieczysta natomiast wysoko pokonała rezerwy Garbarni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:1.

Hutnik mógł rozpocząć spotkanie od trafienia, ale Sebastian Zalepa z biskiej odległości nie zdołał umieścić piłki w siatce, co szybko zemściło się na nim samym. Kilka minut później bowiem faulował Michała Feliksa i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Cała sytuacja miała miejsce tuż przed polem karnym i choć gospodarze domagali się jedenastki, arbiter nie miał wątpliwości co do swojej decyzji, dyktując jedynie rzut wolny.

Garbarnia próbowała wykorzystać przewagę liczebną, ale w pierwszej połowie mimo kilku okazji, była nieskuteczna. Po zmianie stron Hutnik mimo osłabienia nie składał broni i szukał swojej okazji. Z obu stron było jednak sporo niedokładności i nerwowości. W 52. minucie niezłą sytuację miał Donatas Nakrosius, ale uderzył niecelnie. Odpowiedzieć próbował Miłosz Drąg, ale również nie zdołał umieścić piłki w siatce.

W całym spotkaniu arbiter pokazał aż 9 żółtych kartek, z czego dwie obejrzał Daniel Morys i w 82. minucie musiał opuścić boisko.

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 0:0

Garbarnia: Frątczak - Morys, Kardas, Nakrosius, Bartków - K. Duda, M. Duda (62. Szywacz), Nowak - Rogoziński (46. Marszalik), Kuczak (79. Kuczera), Feliks (80. Purcha).

Hutnik: Frasik (46. Leszczyński) - Basta (17. Stasik), Zalepa, Hoyo-Kowalski, Jaklik - Kieliś (67. Zawadzki), Drąg, Andrzejewski, Świątek, Elorhan (86. Chmiel) - Lelek (46. Kitliński).

Żółte kartki: Bartków, M. Duda, Morys (dwie) - Drąg, Elorhan, Hoyo-Kowalski, Kieliś, Zawadzki.

Czerwone kartki: Morys (dwie żółte) – Zalepa (faul).

Sędziował Marcin Bielawski (Katowice).

Grad goli

Wiosną w pojedynku między Wieczystą a drugą drużyną Garbarni wszystko szło po myśli gospodarzy. Pojedynek tych drużyn jesienią przysporzył kibicom wielu emocji, bowiem podopieczni trenera Franciszka Smudy przegrywali 0:2 i musieli gonić wynik. Pomimo gry w osłabieniu, udało im się wtedy wygrać 4:2.

W rewanżu przed własną publicznością Wieczysta urządziła sobie pokaz strzelecki. Zaaplikowała rezerwom Garbarni 11 trafień. Hat-tricka ustrzelił Sławomir Peszko, a jedno trafienie zdobył też debiutujący w Wieczystej Wilde-Donald Guerrier. Honorowego gola dla gości strzelił Marcin Kołtoń.

Wieczysta Kraków - Garbarnia II Kraków 11:1 (6:0)

Bramki: Michalski (10.), Jankowski (13., 52.), Majewski (21.), Peszko (34. k, 48., 86.), Burliga (40.), Misak (43.), Gamrot (62.), Guerrier (64.) – Kołton (76.).

Wieczysta: Plewka - Burliga (59. Frańczak), Michalski, Jampich (46. Porębski), Kumah (59. Guerrier) - Moulin, Gamrot (62. Bąk), Majewski (59. Hebel) - Peszko, Jankowski, Misak.

Garbarnia II: Świerczyński (46. Bartusik) - Trojan, Mielec, Sabat (59. Ciuruś) - Kolendowski (75. Malinowski), Kowalczyk, Gołąb, Strzeboński (46. Sutor), Derenda - Kołton, Sarga (46. Grzybowski).

Żółte kartki: Michalski, Frańczak.

Czerwona kartka: Mielec (zagranie piłki ręką).