Czy Jan Tajster będzie szefem ZIKiT-u?

Jan Tajster, skompromitowany dyrektor nieistniejącego dziś Zarządu Dróg i Transportu prawdopodobnie zostanie szefem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu – udało się dowiedzieć dziennikarzom LoveKraków.pl.

Poniedziałek był ostatnim dniem, kiedy kandydaci chcący objąć fotel po Jerzym Marcinko mogli zgłaszać swoje oferty. Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że dyrektorem ZIKiT ma zamiar zostać Jan Tajster. W konkursie bierze też udział Krzysztof Wąsowicz, były prezes MPK w Łodzi. – Zgłosiło się pięć osób. Tyle mogę na tę chwilę zdradzić – mówi Jan Machowski, kierownik w Biurze Prasowym UMK.

Tajster do ZIKiT-u

Informacje o kandydaturze Jana Tajstera potwierdzili pracownicy Urzędu Miasta Krakowa. Chcieliśmy zapytać byłego szefa ZDiT, co kierowało nim, że zgłosił się do pracy w miejskiej jednostce, ale nie odebrał telefonu.

– Cały konkurs jest chyba ustawiany pod Tajstera – mówi nam informator z urzędu miasta. Jako argument podaje, że wicedyrektorzy ZIKiT dostali zakaz kandydowania. O funkcję szefa miejskiej jednostki chciało ubiegać się troje z pięciu zastępców dyrektora ZIKiT: Iwona Król, Marcin Korusiewicz oraz Andrzej Olewicz.

Pełne ręce roboty prokuratury

Jan Tajster już 12 razy był oskarżony przez prokuraturę o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Pod koniec zeszłego roku krakowscy śledczy oskarżyli go o nieprawidłowości przy remoncie placu Bohaterów Getta. Od 2009 roku w Sądzie Okręgowym w Krakowie toczy się postępowanie ws. rzekomego przyjęcia łapówki od firmy Budostal 5. Według prokuratorów, spółka budowlana miała postawić Tajsterowi za darmo dom.

9 lipca 2013 roku prokuratura postawiła także Tajsterowi zarzuty ws. mobbingu podległych mu pracowników.

comments powered by Disqus