Kard. Dziwisz: Ufam, że nic nie przeszkodzi w Światowych Dniach Młodzieży

Kardynał Stanisław Dziwisz fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Kardynał Stanisław Dziwisz, jak co roku, poświęcił wielkanocne pokarmy przed Bazyliką Mariacką. Złożył życzenia mieszkańcom Krakowa i zachęcił ich do otwarcia się na pielgrzymów, którzy przyjadą w lipcu na Światowe Dni Młodzieży.

Głównym tematem krótkiego przemówienia metropolity krakowskiego była gościnność wobec pielgrzymów. – Życzę w imieniu Kościoła krakowskiego wszystkim, którzy troszczą się o nasze królewskie miasto, aby mieszkańcy i licznie przybywający pielgrzymi i turyści mogli się cieszyć życzliwością, gościnnością i pięknem naszego miasta – mówił metropolita krakowski do zgromadzonych.

Kardynał podkreślał, że Kraków jest miastem atrakcyjnym i przyciąga wielu turystów, dlatego trzeba dbać o zachowanie jego piękna i kultury, która jest dziedzictwem całego narodu.

ŚDM będą błogosławieństwem dla miasta

– Mówię Wam, wszystkim zgromadzonym i miastu: Nie lękajmy się! Te dni na pewno będą błogosławieństwem dla naszego miasta i naszej ojczyzny! Ufam, że nic nam nie przeszkodzi w tym święcie młodości i miłosierdzia. – mówił kard. Dziwisz. – Wszystkim, którzy tak życzliwie włączają się w przygotowanie tych dni, wyrażam wielką wdzięczność. Mieszkańców Krakowa i okolic proszę o życzliwe otwarcie domów i serc.

Życzenia zgromadzonym złożył także m.in. Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. – Spotykamy się tutaj od 1995 roku i życzymy sobie wszystkie najlepszego. Sobie i miastu. Czasami wiał wiatr, czasami zrywał obrusy ze stołu, a czasami była taka piękna pogoda jak dzisiaj – wspominał z przymrużeniem oka.

Fundatorem wielkanocnego stołu był restaurator Jacek Łodziński. Dary ze stołu zostały przekazane braciom albertynom dla podopiecznych kuchni Brata Alberta.

comments powered by Disqus