MPO prosi wojewodę o wsparcie, ten milczy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania czeka na pieniądze potrzebne do sprzątania podczas Światowych Dni Młodzieży. – Koszty oczyszczania podczas ŚDM szacujemy na ponad 8 mln zł. Złożyliśmy wniosek do wojewody o wsparcie w tym zakresie – mówi Piotr Odorczuk, rzecznik prasowy MPO.

Na sezon 2015/2016 MPO na utrzymanie miasta w czystości (odśnieżanie czy mycie ulic i chodników) dostało 51 mln złotych. Łagodna zima spowodowała, że do tej pory miejska spółka wydała 17 mln złotych. – Pozostałe środki mogą być wydane właśnie na oczyszczanie letnie i początek kolejnej zimy – twierdzi Odorczuk.

Jak wstępnie zostało wyliczone, koszty sprzątania Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży wyniosą ok. 8 mln złotych. MPO obawia się, że jeśli wydadzą tę kwotę w lipcu, będą problemy w późniejszej części roku. Stąd prośba skierowana do wojewody o wsparcie finansowe.

Milczenie z Basztowej

Niestety, od poniedziałku nie doczekaliśmy się odpowiedzi na pytanie, czy i w jakim zakresie wojewoda będzie mógł wspomóc miejską jednostkę.

Zapytaliśmy więc przedstawiciela MPO, co się stanie w momencie, gdy jednak nie dostaną tych pieniędzy. Piotr Odorczuk nie podaje jednoznacznej odpowiedzi.  – Skupiamy się na skutecznym oczyszczaniu miasta po zimie i przygotowujemy do ŚDM. W sierpniu będziemy znać realne koszty poniesione podczas ŚDM – twierdzi.