Pierwsza porażka Cracovii w 2021 roku

Lider II ligi lepszy od zdobywcy Pucharu Polski. W trzecim sparingu Cracovia zanotowała pierwszą porażkę, a jej rywalem był GKS Katowice.

W sobotę krakowianie pokonali najlepszą drużynę I ligi. Początek meczu z drugoligowcem mógł zapowiadać kolejną wygraną, ale tak się nie stało. 10. zespół ekstraklasy nie potrafił zmieścić piłki w bramce, za to bez problemów zrobił to Marcin Urynowicz, najlepszy strzelec klubu z Bukowej. Rosły napastnik mógł podejść do jedenastki po faulu w polu karnym niespełna 19-letniego Łukasza Zimnika z rezerw Cracovii, który do przerwy tworzył bardzo młody środek obrony z Mateuszem Pieńczakiem.

Po przerwie gra się wyrównała. 17 minut przed końcem do remisu doprowadził komplet nowych zawodników ze strzelcem gola Marcosem Alvarezem na czele, który odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Bartosza Mrozka. Taki wynik utrzymał się tylko przez trzy minuty. Michał Gałecki huknął sprzed pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową. W końcówce niezłą okazję miał jeszcze Pelle van Amersfoort, ale uderzył zbyt wysoko i GKS wygrał na boisku w Rącznej.

23 stycznia, w ostatnim sprawdzianem przed ligą, zespół Michała Probierza zaplanował grę kontrolną z MSK Żylina. Niedawno trzeci zespół słowackiej ekstraklasy mierzył się przy Reymonta z Wisłą i zremisował 2:2.

Puchar Polski 9 lutego

W środę Pasy poznały dokładny termin spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. Obrońcy tytułu zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 9 lutego o godzinie 17.30. Będzie to trzecie spotkanie Pasów o stawkę w 2021 roku, po ligowych pojedynkach na wyjazdach z Wartą (30 stycznia) i Pogonią Szczecin (6 lutego).

Cracovia – GKS Katowice 1:2 (0:1)

Bramki: Alvarez (73.) – Urynowicz (21., karny), Gałecki (74.).

Cracovia: I połowa: Wilk – Diego, Ziemnik, Pieńczak, Gardawski – Kapek (31. Strózik), Lusiusz, Ziewiec, Rivaldinho, Thiago – Piszczek.

II połowa: Hrosso – Rapa, Szymonowicz, Dytiatjew, Siplak – Hanca, Loshaj, Fiolić, van Amersfoort, Mrozik – Alvarez.