Kolejny pomysł na rondo przy moście Kotlarskim

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Podgórskiej i Stachowskiego na Grzegórzkach, tuż przy moście Kotlarskim, ma powstać nowe rondo. To będzie już kolejna drogowa inwestycja w tym rejonie realizowana przez deweloperów.

Ulica Stachowskiego to przedłużenie Podgórskiej w stronę powstających w ostatnich latach jak grzyby po deszczu nowych inwestycji. Jeszcze niedawno była wyasfaltowana tylko na fragmencie, w ostatnim czasie powstał natomiast jej nowy odcinek, włącznie z przebudową ulicy Zieleniewskiego aż do Teatru Variete. W efekcie pojawiło się nowe połączenie drogowe z okolic mostu Kotlarskiego w stronę alei Pokoju (zdjęcia publikujemy w galerii).

Nowy pomysł

Teraz przygotowywana jest kolejna zmiana w układzie drogowym. U zbiegu ulic Podgórskiej, Stachowskiego oraz łącznic prowadzących z mostu Kotlarskiego i na ulicę Kotlarską ma powstać nowe rondo.

Inwestorem, podobnie jak w przypadku budowy wspomnianej drogi, ma być deweloper – w ramach umowy z miastem. Wstępny projekt można już zobaczyć na stronie z tzw. audytami rowerowymi.

Bezpieczniej?

Rondo ma w założeniu m.in. zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym miejscu. W dokumentach projektanci zwracają uwagę na to, że dziś wszystkie wloty skrzyżowania mają po dwa pasy, co zwiększa potencjalne ryzyko kolizji. W nowej wersji ma być inaczej: już samo rondo wymusza zmniejszenie prędkości, a dodatkowo zarówno z Podgórskiej, jak i Stachowskiego wjedziemy na rondo jednym pasem. Wciąż jednak bardzo szeroko będzie na najbardziej uczęszczanej relacji z ulicy Kotlarskiej w stronę Podgórskiej – tam autorzy proponują dwa pasy, co budzi wątpliwości części uczestników audytu.

Miasto nie podaje na razie terminu budowy ronda. Jak zwykle w takich przypadkach, będzie on zależał od tego, kiedy deweloper wybuduje swój obiekt.

Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane, zmiany pojawią się po obydwu stronach mostu Kotlarskiego. W czerwcu informowaliśmy o zamierzeniach, by rondo – większe i w innym kształcie – powstało także u zbiegu ulic Podgórskiej, Kotlarskiej i Gęsiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus