Nowe parkingi jeszcze bez szlabanów

Jeden z parkingów powstał przy ul. Pachońskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wybudowane wraz z linią tramwajową parkingi przy pętli Krowodrza Górka i przy ul. Pachońskiego nie funkcjonują jeszcze w systemie Park&Ride, Ma się to zmienić w ciągu najbliższych tygodni.

W ramach budowy nowej linii do Górki Narodowej wybudowane zostały łącznie trzy parkingi: przy pętli Krowodrza Górka, przy ul. Pachońskiego oraz na końcu trasy, na pętli Górka Narodowa P&R.

Ostatni i największy z nich (na ok. 470 miejsc) nie jest jeszcze otwarty, trwają tam jeszcze prace budowlane. Natomiast parkingi po obydwu stronach ulicy Opolskiej, na łącznie nieco ponad 200 miejsc, zostały otwarte na początku września, wraz z uruchomieniem linii tramwajowej.

Na razie nie tylko dla przesiadki

Na razie jednak parkingi działają „w systemie otwartym”, co oznacza możliwość dowolnego korzystania, niekoniecznie w związku z przesiadką do komunikacji miejskiej. Nie można skorzystać z oferty całodziennej jazdy komunikacją miejską z biletem parkingowym. To opcja znacznie korzystniejsza niż kupowanie zwykłego biletu dobowego.

Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich zapowiada, że sytuacja zmieni się już niedługo i parkingi zaczną pełnić swoją docelową funkcję. – Zakładamy, że wszystkie trzy parkingi wybudowane w ramach tej inwestycji zaczną działać w pełni do końca roku – zapowiada przedstawiciel miejskiej jednostki.

Pętla na ostatniej prostej

Zgodnie z planem, do końca roku ma zostać otwarta nowa pętla, a w zasadzie duży węzeł przesiadkowy dla kierowców oraz pasażerów tramwajów i autobusów. Na razie tramwaje nie mogą tam obsługiwać pasażerów, ostatnim obsługiwanym przystankiem jest „Papierni Prądnickich”. Do wykonania jest jeszcze trochę pracy, zwłaszcza że pętla znajduje się w sąsiedztwie innej dobiegającej końca inwestycji – przebudowy al. 29 Listopada. – Chcemy, żeby do końca grudnia wszystko było gotowe – stwierdza Jan Machowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały