Od października przejazd A4 będzie kosztował 12 zł. Jest sposób, aby płacić 7 zł

Punkt poboru opłat w Balicach fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kierowcy samochodów przez najbliższe dwa lata będą mogli płacić 7 zł za przejazd płatnym odcinkiem A4 między Krakowem a Katowicami.

Stawka dla użytkowników autostrady A4 Katowice-Kraków poruszających się pojazdami kat. 1 i niekorzystających z płatności automatycznych od 1 października wyniesie 12 zł na każdym placu poboru opłat (jej dotychczasowa wysokość to 10 zł). Motocykliści zapłacą 6 zł na każdej bramce.

Użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zakupu przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł na kolejne dwa lata, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat. Wystarczy, że do końca września doładują urządzenie pokładowe impulsami lub zarejestrują się w usłudze A4Go i wykupią pakiet impulsów.

Kierowcy samochodów osobowych, którzy płacą za przejazdy automatycznie poprzez A4Go w formule post-paid, Telepass oraz aplikacje Autopay bądź SkyCash, od 1 października nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty.

Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. Taka stawka obowiązywała na bramkach koncesyjnego odcinka A4 przed ponad dziesięciu laty, tzn. od 1 grudnia 2009 roku. Stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) zostaną utrzymane w dotychczasowej wysokości.