Beata Szydło w Krakowie: Koniec marnowania żywności

Premier Beata Szydło fot. ŁK

Premier Beata Szydło odwiedziła w poniedziałek punkt socjalny Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Podziękowała wolontariuszom za ich pracę i zapowiedziała, że rząd rozpoczyna prace nad ustawą, która jednocześnie wspomoże potrzebującym oraz ograniczy marnowanie żywności w naszym kraju.

– Postanowiliśmy przygotować projekt ustawy, która wyjdzie naprzeciwko osobom potrzebującym, a jednocześnie ograniczy marnowanie żywności w Polsce – powiedziała Beata Szydło. Ustawa umożliwi producentom przekazywanie żywności, która nie została sprzedana organizacjom pozarządowym czy instytucjom pomocy społecznej. – Dzięki temu więcej żywności trafi do potrzebujących – zaznaczyła szefowa rządu.

Grożą Trybunałem Stanu

Przebywająca w Krakowie Prezes Rady Ministrów odpowiedziała także na groźby Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Działacze SLD twierdzą, że jeśli Beata Szydło nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, będą dążyć do postawienia jej przed Trybunałem Stanu.

– Jeżeli podstawą miałby być zarzut, że nie zostało opublikowane stanowisko niektórych sędziów Trybunału, to nie mogę opublikować czegoś, co nie spełnia wymogów prawa. Moim obowiązkiem jest przestrzeganie polskiego prawa – odpowiedziała Beata Szydło.

Przed świętami

Premier zwróciła również uwagę na to, że rozpoczął się Wielki Tydzień, a lada chwila będą święta Wielkanocne. – Ci, którzy mają więcej, powinni być życzliwi i wspierać osoby, którym los nie sprzyja. Takie organizacje jak Caritas, Polska Akcja Humanitarna i setki innych stowarzyszeń, które niosą pomoc w Polsce, to jest przykład, że warto pracować dla innych.