Aerosmith wraca do Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze nie opadły emocje po ogłoszeniu koncertu Pearl Jam w Tauron Arenie Kraków, a wszystko wskazuje na to, że dzień wcześniej w Krakowie pojawi się inny, legendarny skład – Aerosmith.

Grupa ogłosiła daty trasy koncertowej związanej z 50-leciem działalności scenicznej. Jednym z przystanków na europejskiej trasie jest Kraków i Tauron Arena, gdzie Aerosmith wystąpią 12 lipca 2020 roku.

Utytułowany zespół

Aerosmith to żywa legenda amerykańskiej muzyki, grupa, która sprzedała ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobyła niezliczoną ilość nagród, została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnęła prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej w ciągu pięciu dekad od powstania.

Kraków po raz drugi

Lipcowy koncert Aerosmith będzie drugim występem tego składu w Tauron Arenie Kraków, poprzednio zespół zagrał w czerwcu 2017 roku. Ówczesna trasa nosiła tytuł „Aero-Vederci Baby! Tour” i miała być serią ostatnich koncertów grupy w Europie. Plany się jednak zmieniły, panowie są w doskonałej formie, czego dowodem jest seria występów w Las Vegas i nic tylko czekać na ich przyjazd do Krakowa.

Nowa płyta

Czy w ramach krakowskiego koncertu możemy się spodziewać prezentacji premierowych nagrań? Gitarzysta Joe Perry studzi emocje, ale jednocześnie daje zielone światło na ewentualne działania. W niedawnym wywiadzie udzielonym „Star Tribune” Perry przyznał, że ma nadzieję, że wspólne przebywanie na scenie wreszcie zaprowadzi Aerosmith do studia. Przypomnijmy, ostatnie regularne wydawnictwo Amerykanów to krążek „Music from Another Dimension!” z roku 2012.

Bilety od piątku trzynastego

Ogólna sprzedaż biletów na koncert Aerosmith w Tauron Arenie Kraków ruszy w piątek, 13 grudnia o godzinie 10.00 i z pewnością tego dnia nie można uznać za pechowy. Bilety będą dostępne na stronach: www.livenation.pl i www.Ticketmaster.pl.

Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpocznie się 11 grudnia o 9.00 i potrwa do 13 grudnia do 9.00. Przedsprzedaż Ticketmaster Polska rozpocznie się 12 grudnia o 10.00 na www.Ticketmaster.pl i potrwa do 13 grudnia do 10.00.

comments powered by Disqus