Centrum Konferencyjne Fabryczna. Nowa jakość konferencji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2022 roku. Od tego czasu przestrzenie przy ul. Fabrycznej odwiedziło przeszło 12 tysięcy gości, uczestniczących w konferencjach, bankietach i wydarzeniach typu Cracow Fashion Week.

CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2022 roku. Od tego czasu przestrzenie przy ul. Fabrycznej odwiedziło przeszło 12 tysięcy gości, uczestniczących w konferencjach, bankietach i wydarzeniach typu Cracow Fashion Week.

Obiekt, który znajduje się w zabytkowej części Fabrycznej 13, dopełnił ofertę krakowskiego rynku MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) wpasowując się w politykę miasta, które od lat mocno promuje się w tej dziedzinie.

Przestronnie i pięknie

CFK_13 to duża, pięknie zaaranżowana i funkcjonalna przestrzeń eventowa. Uczestnicy wydarzeń doceniają eleganckie, zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły wnętrza.

W ofercie jest w sumie 2,2 tys. metrów powierzchni, które pomieści maksymalnie 960 osób. Największa sale są podzielne. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać w sumie 10 sal o różnej wielkości. Najmniejsza – pokój VIP – ma 40 mkw., a największa sala bankietowa nazwaną Ideą – 800 mkw. Mniejsze sale to Synergia, Harmonia i Dialog. Do tego foyer o powierzchni blisko tysiąca metrów kwadratowych z designerskim i pięknie podświetlonym, ponad 11-metrowy barem, przy którym można skosztować aromatycznej kawy i doskonałych koktajli.

CKF_13 to nie tylko miejsce spotkań, to także bogata oferta gastronomiczna. Starannie przygotowana i spersonalizowana względem charakteru wydarzenia, tak aby zapewnić energię na cały dzień konferencji, w czasie przerwy kawowej lub lunchu oraz niezapomniane przeżycie kulinarne podczas firmowej kolacji i prywatnej imprezy.

Dbałość o obraz i dźwięk

Centrum Konferencyjne wykorzystuje najnowsze technologie audiowizualne w celu uzyskania najlepszego możliwego doświadczenia dla uczestników wydarzeń i obsługi technicznej spotkań. CKF_13 jest wyposażone w najnowocześniejszy technologicznie standard przesyłania wideo. Natomiast dystrybucja dźwięku oparta jest na sieciowej technologii Dante, która podobnie jak w przypadku wideo, pozwala na swobodne kierowanie dźwięku ze źródeł do dowolnych odbiorników audio na terenie centrum.

Dla Krakowa

CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna funkcjonuje na terenie kompleksu Fabryczna 13. Początkowo znajdowała się tu Wytwórnia Wódek, później Destylarnia Polmos, która w 2010 roku zakończyła działalność w tej lokalizacji. Budynki, które zostały wzniesione w latach 30-tych zeszłego wieku niszczały do momentu, gdy Grupa INTER-BUD (polska prywatna grupa inwestycyjna i wykonawcza) postanowiła nadać im zupełnie nowe oblicze.

Tak powstał koncept Fabryczna City – miasta w mieście, w którego ramach stworzono Fabryczną 13, czyli kompleks usługowo-rekreacyjny. Na działce znajduje się także kompleks biurowy klasy A – Fabryczna Office Park oraz część mieszkaniowa. Co warto podkreślić, na terenie kompleksu Fabryczna 13 działa Muzeum Fabryka Wódki, które stanowi pamiątkę i świadectwo tożsamości tego miejsca.

Budynki stanowiące pozostałości po dawnej fabryce zostały znakomicie zrewitalizowane, dzięki czemu krakowska dzielnica Grzegórzki zyskała zupełnie nową, wielofunkcyjną infrastrukturę, przyciągającą mieszkańców Krakowa i turystów.

CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna jest partnerem Gali LoveKraków.pl.